YÜZ VE BOYUN GERME ESTETİĞİ
Estepalace'ta Yüz ve Boyun Germe Estetiği !

Yüz ve Boyun Germe

YÜZ VE BOYUN GERME ESTETİĞİ NE DEMEKTİR?

Alt yüz ve boyun bölgesindeki kısımlar çene kenarları, boyun ve yanakların alt kısmıdır. Yaş ilerledikçe ve yer çekiminin etkisi ile yüzün cildi çene kenarlarının üzerine doğru yayılmaktadır. Bu nedenle yüzün oval şekli bozularak kare şeklini alır. Ağız köşeleri kısmında da aşağıya doğru çizgiler oluşmaya başlar. Buna ek olarak boyun cildi ise gevşeyerek sarkar. Böylece boyun silikleşerek yaşı genç olan kişide bile ciddi sarkmalara sebep olabilir. Bu durumda uygulanan yüz ve boyun germe operasyonu ile bollaşan derinin gerilerek sarkmaların ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Bu sayede derinin altında yer alan kas tabakası dikiş işlemi ile gerginleştirilerek boyundaki fazla yağ dokusu da alınır.

Bu gibi durumların oluşmasında yaş ve genetik faktörlerin dışında fazla kilo alıp vermekte etkili olmaktadır. Kilo alıp vermeye bağlı olarak zaman içinde deride gevşemeler meydana gelir. Bu gevşemeler özellikle orta yüz ve alın bölgesindeki hatların aşağıya doğru yer değiştirmesine sebep olmaktadır. Yüz ve boyun germe estetiği ile bu gibi sorunlar yok etmeye çalışılmaktadır. Genel olarak bu operasyonda başarı oranı yüzdesi yüksektir. Yerinde müdahaleler ile yapılan bu operasyonda daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür.

YÜZ VE BOYUN GERME ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Klasik olarak uygulanan yüz ve boyun germe estetiği sırasında kulak arkası kısmından saçlı deriye doğru kesi atılarak uzatılmaktadır. Boyun derisi ve kasları yukarıya doğru gerdirilir ve iç dikişler yardımı ile sabitlenir. Fazlalık yaratan deri ise düzgün bir şekilde kesilerek çıkarılır ve tekrar yerine dikilir.

Yapılan bu yüz ve boyun germe işlemi ile boyun kısmında oluşan kırışıklıklar ve sarkıklıkla düzeltilmektedir. Bu sayede çene açısı da daha fazla belirginleştirilerek daha genç ve daha gergin bir yüze kavuşulmaktadır. Bu işlemde uygulanan kesilerden dolayı hiçbir iz kalmaz ve dışarıdan bakıldığında bu operasyon izleri belli olmaz. Çünkü kesi izi kulak arkasında kalmış olur. Bu uygulama genel anestezi ile yapılır ve yaklaşık olarak 3 saat sürer. Hastanın boynunda kan birikimini önlemek için dren takılır ve bir gün sonra dren çıkartıldığında hasta taburcu edilir.

Hemen Arayın ve Randevunuzu Alın !
Randevu Alarak Uzmanlarımızla Birebir Görüşüp Saç Ekiminizi Birlikte Planlayın
+905333772878
Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !