SAÇ EKİMİ İSTANBUL
Saç Ekiminde 16 Yıllık Tecrübe !
Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !

Estepalace Saç Ekim Merkezi Fue - DHI Saç Ekimi

Saç ekimi hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz ? Doğal ve garantili bir saç ekimi için sizleri Estepalace'a bekliyoruz . Saç Ekimi nedir ? Nasıl yapılır ? Bilgi Alın .

Saç Ekimi nedir ? Nasıl yapılır ?

Lokal anestezi altında, saç ekimi yapılacak köklerin donör alandan çok ince punchlarla (0,6-0,7 mm çaplı) foliküler üniteler şeklinde tek tek alınarak saçsız bölgeye ekilmesidir. FUE tekniği son yıllarda uygulanan Dünyada ki en gelişmiş ve hasta için en konforlu tekniktir. Bu saç ekim yöntemi dikişsiz ve iz bırakmayan bir yöntemdir. İşlemin ağrısız olması nedeniyle saç ekimi rahat bir şekilde geçirilir. Ekim işlemi sonrası hasta günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. FUE saç ekimi yönteminde, kişinin donör alanında yeterli kök olmaması durumunda vücudun diğer bölgelerinden de (sakal) kök alınabilir. Ancak bu kökler genellikle sıklaştırma amaçlı kullanılır.

FUE Saç Ekimi Yönteminde köklerin alımını iki ayrı yöntemle yapmak mümkündür.

Hastanın tercihine göre Mikromotor ya da Manuel Panç ( Manual Punch ) kullanılır. Manuel Panç yöntemi, mikromotor yöntemine göre çok daha fazla emek ve uğraş gerektirdiğinden maliyeti biraz yüksek bir yöntemdir.

Saç ekiminde iyi bir sonuç için, ekilen kök sayısının yüksek olması tek başına yeterli olmaz.

Doğal bir görünüm de en az kök sayısının yüksek olması kadar etkilidir. Saç ekiminde doğal bir görünüme kavuşmak için ekilen köklerin ekim açısı ve yönüçok iyi planlanmalıdır. Özellikle tepe, ön saç çizgisi ve şakak ekimlerinde kanallara yön vermekte çok yanlışlar yapılmaktadır. Ve yine özellikle tepe bölgesi kişiye göre değişir ve bu bölgede kendi içinde farklı yönleri olan saçlar vardır. Bu nedenle tepe bölgesinin kanalları kişinin orijinal saç yönüne göre, dairesel bir şekilde ve yatay açılmalıdır.

Saç ekiminde köklerin ekileceği kanallar, Sacital ya da Lateral teknikle açılabilir.

Lateral teknikle kanalları açmak ve içine kökleri yerleştirmek çok daha zahmetlidir. Ancak çok daha doğal sonuçlar elde edilir. Bu şekilde saç ekimi yaptıran kişi daha mutlu olacaktır.

Ne yazık ki, birçok yerde 18 yaşınızdaki kadar saçınız sık olacak denebilmektedir. Asla unutulmamalıdır; Dünyada hiç kimse 18 yaşındaki bir insanın saçının sıklığı kadar saç ekmez. Bunun en önemli nedeni ekibin becerisi değil bu kadar saç kökü elde etmek pek mümkün değildir. Yani donörden alınacak greft sınırsız değildir. Ancak iyi bir saç ekimi için 1 santimetre kare alana 40 greft (ortalama 80 kök) ekim doğal bir görünüm için yeterli olacaktır. Daha fazla sık ekilmesi durumunda bazı kökler yeterli beslenemeyip büyüyemeyeceğinden, bir anlam ifade etmeyecektir.

Saç ekimi sonra süreç nasıl işler ?

Ekilen saçların bir kısmı ya da tamamı 1-2 ay içerisinde şok dökülme yaşar. Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Kimilerinde hiç dökülme olmazken başkalarında tamamı bile dökülebilir. Genelde tamamının döküleceği beklenir ve bu normal bir süreçtir. Dökülen saçlar uyuma fazından sonra, yani ekimden ortalama 3 ay sonra çıkmaya başlar. Ve 8 ile 10 ay içerisinde forma girmiş olur. Tepe bölgesi biraz daha geç forma girdiğinden bu bölge için 10-12 ay zamana ihtiyaç vardır.

Saç Ekimi Başarılı Sonuçlar Veriyor Mu?

Saç ekiminde kalitenin ve güvenin adresi Estepalace'ta en yeni ekim tekniklerinin ayrıcalığını yaşayın .

Saç dökülmesi, genellikle genetiktir. Ancak, stresin yaygınlaşması ile birlikte, insanlarda saç dökülmesi, hızla artmaya devam etmektedir. Kellik psikolojisi olarak bilinen ve hastanın psikolojisini olumsuz etkileyen bu rahatsızlık için, etkili saç ekim yöntemleri, diğer ilaç yöntemlerinin yerini almıştır.

Saç Ekiminde Doktor Tavsiyelerine Uymak Önemlidir

Saç ekimi işlemlerinde, ense kısmından alınan saç kökleri, tek tek çıkarılmaktadır. Çıkarılan bu saç kökleri, uygulanmak istenilen bölgeye, tek tek ekilmektedir. Özel cihazlarla gerçekleştirilen mikromotor ve lateral slit tekniği uygulamasında, başarı yüzdesi çok yüksektir. Şişme olayından etkilenmemek için, hastanın on veya on beş gün boyunca istirahat etmesi tavsiye edilmektedir. Sırt üstü yatan hastalarda, yüz şişmesi meydana gelmemektedir. Başarılı bir saç ekimi için, mutlaka operasyon sonrası tavsiyelere uymak gerekir.

Aksi halde, özellikle yüz şişmesi meydana gelebilir. İstirahat etmeyen birçok hastada geçici yüz şişmesi meydana gelmektedir. Ancak, saça veya vücudun her hangi bir yerine bu şişme zarar vermemektedir. Sadece, görsel olarak sıkıcı bir durum meydana getirmektedir. Kaşınma oluşabilir. Bu iyileşme esnasında meydana gelen bir durumdur. Saçı kaşımamak için hastanın gayret göstermesi gerekir. Bütün tavsiyelere uyan hastalarda başarı yüzde yüzdür. Enseden alınan saçların, üst kısma ekilmesi işlemlerinde, saç renginde, yapısında ve kalınlığında her hangi bir değişiklik oluşmamaktadır. Yan kısımlardaki saçla, renk, kalınlık ve yapı olarak, başarılı bir uyum sergilemektedir.

Saçların tek tek saç ekimi, uzun bir süre almaktadır. Operasyon sabah 8-9’da başladığı zaman akşam 18-19 gibi bitmektedir. Uzun süren bu operasyonda, arada mola verilmemektedir.

Saç Ekiminde Başarı Yüzdesi Yüksektir

Saç ekimi operasyonunda, özellikle saç kökleri birden fazla olan hastalarda, daha kalın saç telleri ve daha gür saç telleri çıkmaktadır. Saç kökünün kalitesi, görüntü olarak oldukça başarılı bir sonuç vermektedir. Genellikle hastalar ön kısma saç ektirmektedir. Bakımı özel olarak yapılması gereken ekilen saçlar, kısa zamanda, normal saç gibi, uyum göstermeye başlamaktadır. Enseden alınan kılların tek tek ekilmesi mikromotor ve lateral slit tekniği ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu konuda uzman olan kuruluşların tercih edilmesi, dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !