ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ
Estepalace'ta Çarpık Bacak Estetiği !

Çarpık Bacak Estetiği

Bacaklar sadece yürümeyi sağlayan aracılar gibi görünse de estetik beden duruşunu sağlayan en önemli etkendir. Bu nedenle çarpık bacak estetiği çok önem verilen ve başvurulan uygulamalardan biridir. Estetik ve orantılı olan bacaklar, dış güzelliğin en önemli unsurudur. Üst bacak ile alt bacağın birbirine uyumu her türlü kıyafet ile görülebilmektedir. Özellikle yaz aylarında daha belirgin bir şekilde görülen bu durum, kişinin sosyal hayatında özgüven kaybına neden olmaktadır. Bacak bölgesinin kamufle edilmesi çok zordur. Bu da insanların konforlu hayatını elinden almış olan en önemli estetik sorunlardandır. Bu nedenle çarpık bacak estetiği Türkiye’de çok fazla gelişmiş bir uygulamadır. Teknolojinin gelişmesi ile sağlık alanındaki cihazlarda geliştirilerek estetik açıdan her türlü problem çözülebilir hale gelmiştir. Çarpık bacak sorunu da bu problemlerin başında gelmektedir.

ÇARPIK BACAKLAR NASIL DÜZELTİLİR?

Çoğu kişinin en büyük sorunlarından biri olan çarpık bacak sorunu, yapılacak olan çarpık bacak ameliyatı ile çözümlenebilmektedir. Bu uygulamaya genellikle gençler estetik açıdan bakmaktadırlar. Güzel görünmeyi etkileyen bu durumdan sadece estetik amaçlı olarak kurtulmak isterler. Ancak yaşı ilerlemiş 55 – 60 yaş sonrasındaki kişiler ise çarpık bacaktan dolayı oluşan kireçlenme gibi sorunlardan kurtulmak için bu uygulamaya başvurular.

Uygulanan çarpık bacak ameliyatı için iki farklı yol izlenmektedir. İlki implant ile çarpık bacak düzeltme, ikincisi ise yağ transferi ile çarpık bacak düzeltmedir. Bu tercih hastanın yaşına, vücut yapısına, çarpıklık oranına ve isteğine göre değişmektedir.

İmplant ile çarpık bacak düzeltme işleminde lokal ile sedasyon anesteziden biri uygulanmaktadır. Bu sayede hastanın acı hissetmesi engellenir. İhtiyaç büyüklüğünde ve siklon doku yumuşaklığında olan protezler kullanılmaktadır. implantlar, dizin arka kısmındaki doğal kıvrımlar aracılığı ile kasların üstüne yerleştirilir. Bu operasyon ortalama 1 saat sürer.

Aynı gün taburcu edilen hasta, 1 hafta sonra normal hayatına dönebilmektedir.

Yağ transferi ile çarpık bacak düzeltme işleminde karın, bel ve dizin içinde bulunan yağlar transfer edilmektedir. 1.5-2 saat süren operasyon sonrasında aynı gün taburcu edilen hasta 1 hafta sonra işbaşı yapabilmektedir. kadar sıkıntı olmaktadır. Herkesin durumuna göre protez bulunması da söz konusu değildir.

Dolgular ise ikiye ayrılır.

1- Hastanın kendisinden alınan yağın desteklenmesi sonunda yapılan yağ dolguları

2- Vücuda zararlı olmayan uzun vadeli kimsayal dolgular

Her iki dolguda 4-5 yıl kalabilmektedir. Yağ dolguları 2–3 seans yapılınca kalıcı olur. Fakat hiç yağı olmayan bayanlar da 4-5 yıl ara ile kimyasal dolgu yapmak zorunluluğu vardır.

Dolgularda 2–3 gün istirahat yeterlidir.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !