P.R.P & SAÇ MEZOTERAPİSİ
P.R.P ve Saç Mezoterapisinde Estepalace Ayrıcalığını Yaşayın !

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saçın vitamin, amino asit, mineral, keratolitik bazı ajanlara ve yüzey geliştiricilere ihtiyacı vardır. Saçın bu ihtiyaç duyduğu şeyleri alabilmesi için saç mezoterapisi ve prp yöntemleri kullanılmaktadır. Özellikle son zamanlarda ön plana çıkan saç mezoterapisi saç ve saçlı deriye sürülen ilaçlardan çok daha etkili bir yöntemdir. Pek çok insanın merak ettiği soru saç mezoterapisi nasıl uygulanır? sorusudur. İdeal bir saç mezoterapisinin beş aşamadan oluştuğunu söylemek mümkündür. Bunlardan bir tanesi eksik yapılırsa, tedavide olumsuz etki oluşturabileceği göz önüne alınmalıdır.

Saç mezoterapisinin; termoterapi, NPG, MIC, yıkama, A.S kür uygulaması ve Fahrenheit yağ kürü uygulaması olmak üzere beş aşaması vardır. Dolayısıyla saç mezoterapisi nasıl uygulanır? denildiğinde, bu aşamalardan bahsetmek gerekir. Aşamalardan ilki olan termoterapi, ozonlanmış olan sıcak suyun buharı ile yapılmaktadır. İkinci aşama olan NPG, saç mezoterapi tabancasıyla yapılmaktadır. MIC aşamasında; saçlı diye ilaç enjekte edilmektedir. Yıkama aşamasında saçlı deri özel bir yıkama solüsyonu ile yıkanmalıdır. Nemli saça A.S kür uygulaması yapılmaktadır. Sonda da Fahrenheit yağ kürü uygulaması yapılarak, uygulama alanı üzerinde bariyer oluşturulmaktadır.

Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Pek çok faydası olan saç mezoterapisi saç dökülmesini belirgin bir ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca saç kökleri de kalınlaşmaktadır. Saçların kullanım ömürleri uzar ve daha canlı bir görünüm kazanırlar. Parlak, gür ve hacimli görünen saçlar büyük beğeni toplar. Uyuyan saç folikülleri bu yöntem sayesinde uyarılarak, saçlı derinin üstüne çıkıp, gözle görülebilir bir hal alır. Saç ekimine uygun olmayan hastalar, bu yöntemi tercih edebilir.

PRP Saç Uygulaması Nedir?

Doku yenilenmesi yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen prp saç uygulaması, saç dökülmesinin azaltılması ve saçın canlandırılmasına yönelik uygulanmakta olup; saç mezoterapisi ve prp saç tedavisi için en çok kullanılan yöntemlerdir. PRP tedavisinde saç problemi olan hastadan 10cc ölçeğinde kan alınarak, bu kan laboratuvar ortamında ayrıştırılmakta ve sonuçta kırmızı kan elde edilmektedir. Bu da özel bir işlemden geçerek, PRP tedavisi için lazım olan plazma hazırlanmaktadır. Plazma napaj yöntemi kullanılarak, saçın sorunlu bölgesine enjekte edilmesiyle tedavi sonlandırılmaktadır. Saç problemleri olanlar bu iki yöntemden faydalanabilir.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !