KULAK ESTETİĞİ
Estepalace'ta Kulak Estetiği !

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak ve kulak küçültme ameliyatları en çok uygulanan kulak estetiği çeşitleri arasında yer alır. Küpe delikleri yırtıldığında da, kulak estetiğinin uygulanması mümkündür. Kulak, olması gereken fazla bir şekilde öne doğru kıvrıksa, buna kepçe kulak denilmektedir. Kepçe kulak problemi, kulak kıvrımları tam olarak gelişemediğinde ve genetik olarak ortaya çıkmaktadır. Yapılacak olan kepçe kulak estetiği 5-6 yaşından itibaren uygulanmalıdır. Uygulamanın kulak gelişiminin tamamlandıktan sonra yapılması oldukça önemlidir. Ameliyatın süresi yaklaşık olarak bir saat kadar sürebilmektedir.

Kepçe kulak ameliyatı, öne doğru yayvanlaşmış olan kulak kıkırdağının estetik operasyon ile kesilmesi ya da fazla kıkırdak alınarak, kulağın arka kısma doğru olarak itilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Okul çağındaki çocuklara bu ameliyatın okul başlamadan önce uygulanması gerekir. Bunun nedeni; okul ortamında arkadaşlarının hastanın kulağıyla dalga geçmesini önlemektir. Çocuğun ruh sağlığı açısından bu, önemli bir detaydır. Ameliyat bittikten sonra pansuman yapılıp, sargı sarılmaktadır. Doktor kontrolünde ağrı kesici verilip, ameliyat nedeniyle duyulan ağrıların kesilmesi sağlanabilir. Böylece hastanın duyacağı ağrılar az olacaktır. Ameliyat sonrasında çok sıkı veya gevşek olmayan tenisçi ya da normal bantlar tercih edilebilir.

Kulak Ameliyatı Sonrasında Neler Olur?

Kulak ameliyatı yapıldıktan sonra, hastalar hemen evlerine dönebilir. 2 veya 4 gün sonra sargıları çıktığında da normal yaşantısına devam edebilir. Kulak ameliyatı sonrasında hastalara bandaj uygulaması yapılır. Ameliyatın sonunda baskılı pansuman yapılarak, sarılır. Daha az ağrı hissedilmesi için ağrı kesici verilir. Ameliyatın uygulandığı ertesi gün pansuman yapılmalıdır. Sargılar açılınca aşırı gevşek ya da sıkı olmayacak ölçüde tenisçi bandı ya da normal saç bandı takılmalıdır. Bandajlıyken sudan veya fiziksel temaslardan kaçınılmalıdır. Aksi halde ileride kulak problemleri yaşanabilir. Kulak ameliyatı sonrasında iyileşme süresi, iki haftadır.

Kulak Estetiği Fiyatları Nasıldır?

Uygulanan kulak estetiği fiyatları hastalar arası değişiklik göstermektedir. Kulak estetikleri farklı şekillerde uygulandığında, operasyonun çeşidine göre hastaya fiyat verilmektedir. Ameliyatsız uygulamalar ve ameliyatlı uygulamalar arasında kulak estetiği fiyatları farklı olabilir. Bunun için öncelikle kulak estetiğini yaptıracağınız merkeze giderek, doktorunuzdan fiyat almanız gerekmektedir. Uygun fiyatlarda iyi bir yerde kulak estetiğinizi kolay ve güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !