KAŞ EKİMİ
Estepalace'ta Kaş Ekimi !

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi; Teknik olarak sakal ve bıyık ekiminden bir farkı yoktur. Ekilecek kök sayısı çok fazla değildir ancak çok daha fazla dikkat ve titizlik gerektirmektedir. Çünkü bütün greftlerin yönü birbiriyle çok uyumlu olmalıdır. Ancak unutulmaması gereken durum şudur; kökler başın ense bölgesinden alındığı için sürekli uzamaktadır. Bu nedenle düzenli olarak kaşlarını kestirmelidir. Kaş ekimi yaptırmak isteyen kişi bu durumu göz ardı etmemelidir. Bu işlem için 1 gün yeterlidir.

KAŞ EKİMİ NE DEMEKTİR?

Hem kadın hem de erkekler için yapılan bir uygulama olan kaş ekimi, birkaç seansla gerçekleştirilen ve basit sayılabilen bir uygulamadır. Kaç dökülmesi genel olarak % 0,5 – 1 arasında görülmektedir. Kaş dökülmesinin diğer adı da madarozistir. Bu durum doğuştan kaşları az olan kişileri değil sonradan ani bir şekilde meydana gelen kaş dökülmesi olaylarını kapsamaktadır. Kaşlardaki dökülmelere oluşum sebeplerine göre bazen kalıcı bazen de geçici olabilmektedirler. Kaş ekimi, kalıcı kaş dökülmeleri veya kaşların çok fazla alınması gibi durumlarda uygulanabilmektedir. Kaş ekimi işlemi daha öncelerde bu kadar gelişmiş bir yöntem değildi.

Kaş ekimi esnasında erkek kaş ekimi veya bayanlara uygulanan kaş ekimi fark etmeksizin, ekilen kaşın daha sonra şekillendirmelerle düzeltileceği düşünülerek kaşlar ekim esnasında daha kalın ekilmektedir. Genelde bunun herhangi bir sakıncası görülmez ancak kıl kökü alınan ve donör denilen bölgeden gereksiz yere kıl kökü alınması ileride yaşanacak sorunlarda daha büyük sorunlar çıkmasına sebep olmaktadır. Özellikle bayan kaş ekimi işlemlerinde bu durumun mutlaka önemsenmesi gerekmektedir. Kaş ekiminde istenmeden veya istenerek kalın kaşlar ortaya çıktığında depilasyon ile kaş istenilen inceliğe getirilebilmektedir. Ayrıca bu işlem birkaç kez tekrarlanabilir.

KAŞ EKİMİ OPERASYONU NASIL YAPILIR VE SONRASINDA NELER YAŞANIR?

Kaş ekimi işlemine başlanmadan önce erkek kaş ekimi için erkeklerin kaşlarının fotoğrafları çekilmektedir. Bu işlemden sonra her hastadan istediği kaş şeklini kabataslak kâğıda çizmesi istenir. Çizim işleminden sonra operasyonu yapacak olan cerrah tarafından çizimle resmin eşitlenmesi sağlanarak hastaya nasıl bir kaş ekileceği belirlenir.

Bu işlem bayan kaş ekimi içinde gerçekleştirilir ve sonrasında işlemin başlaması için kişiye anestezi yapılır. Anesteziden sonra donör olan bölgeden kaş için greftler alınır. Saç veya kıl köklerinden alınarak yapılacak olan kökler 1mm uzunluğunda olmalıdır. Gerekli olan ortalama 300 – 800 arasındaki greftlerle kaş bölgesi uyuşturularak kaş ekimi işlemine başlanır. Uyuşturma işleminden sonra kanal açma işlemleri gerçekleştirilir ve kaş ekimi yapılır.

Yapılan kaş ekimi sonrasında köklerin tutunma süreci yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Daha sonra 4 – 6 hafta arasında ekilen kılların dökülmesi görülür. Kökler yerinde kaldığı için yenileri çıkar. Sonrasındaki 4 ay içerisinde kıl kökleri canlanmaya başlayarak yeni ve sağlam kaş kökleri çıkmaya başlar.

Hemen Arayın!
Bizi Arayın Uzmanlarımızla Saç Ekiminizi Planlayın !
estepalace whatsapp mesaj gönder